When you doubt, just dance it out!

 

Na oslavu ErasmusDays 2019 sme si pre vás pripravili tanečný workshop. Podujatie sa uskutočnilo 10. októbra v priestoroch KC Dunaj v Bratislave.  Základmi latinskoamerických tancov Kizomba, Bachata, Salsa and Meregue vás previedol náš Erasmus+ stážista Fernando z Portugalska.

Tanečný workshop bol spojený s informovaním o možnostiach Erasmus+ stáží.

Veľmi nás potešil váš záujem o tanec i o Erasmus+ stáže ako také.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ďakujeme vám veľmi pekne za účasť a tešíme sa na vás na budúce!

Tím WorkSpace Europe

WorkSpace Europe na International & Erasmus+ Day na Univerzite Komenského

Dňa 10.10.2019 sme sa zúčastnili podujatia International & Erasmus+ Day na Univerzite Komenského. Pre študentov sme si pripravili workshopy a prezentácie v doobedňajších hodinách a taktiež ste nás mali možnosť stretnúť  poobede na prednáške o absolventských stážach v aule univerzity.

V rámci workshopov nám naši hostia porozprávali o tom ako si vylepšiť svoje CV o pracovné skúsenosti, prečo ste po absolvovaní zahraničnej pracovnej stáže Erasmus+ zaujímavejší pre vášho budúceho zamestnávateľa a rôzne iné zaujímavé informácie o stážach.

Zahraniční stážisti, stážujúci na Slovensku, si pre vás pripravili interaktívne súťaže s veľmi zaujímavou výhrou.  Traja z vás vyhrali možnosť nahliadnuť do zákulisia medzinárodných spoločností Lenovo, Swiss Re a Johnson Controls, prostredníctvom prehliadky vo firme. Naši stážisti v najbližších dňoch prevedú víťazov firmou a ukážu im ako vyzerá práca stážistu v medzinárodnej spoločnosti. Budeme vás informovať o tom, ako sa im páčilo.

Podujatia sa zúčastnili:

  • zahraniční stážisti– Ana (Španielsko), Antonio (Španielsko), Dimitrios (Grécko)
  • HR SpecialistValéria z medzinárodnej firmyBoataround
  • bývalá stážistka Miriam, absolventka UK
  • zástupkyňa nemeckej spoločnosti InternationalerBund
  • tím WorkSpaceEurope

Ďakujeme vám, milí študenti a prezentujúci,veľmi pekne za účasť a univerzite za pozvanie.

WorkSpace Europe na ErasmusDays na Univerzite Komenského

Dátum: 10.10.2019

Čas: 10:00 – 12:00 hod

Miesto: miestnosť S3 na prízemí v hlavnej budove na Právnickej  fakulte, Šafárikovo nám. č. 6

Nevieš čo robiť po škole? Ako vylepšiť svoje CV o pracovné skúsenosti? Chceš vedieť, prečo si po absolvovaní zahraničnej pracovnej stáže Erasmus+ zaujímavejší pre svojho budúceho zamestnávateľa? To všetko a aj rôzne iné zaujímavé info o stážach môžeš zistiť v rámci ErasmusDays už 10.10.2019.

O stážach vám porozprávajú:

  • zahraniční stážisti, ktorí sú na stáži na Slovensku
  • HR Specialist z medzinárodnej firmy
  • absolventi UK – bývalí stážisti
  • zástupkyňa nemeckej spoločnosti Internationaler Bund
  • tím WorkSpace Europe

Zahraniční stážisti majú pre vás pripravené zaujímavé prekvapenie 🙂

Tešíme sa na vás!

Fotoreport z podujatia Stážista_stáž istá? v Bratislave

 

Ďakujeme vám všetkým za účasť na včerajšom podujatí Stážista_stáž istá? v Bratislave.
Hosťom ďakujeme za ich pútavé prezentácie a vám, naši milí študenti, za pozornosť.

Pod jednou strechou sa zišiel tím WorkSpace Europe, Talent Acquisition Manager Sonia Sochová z Jonhsons Control, skúsený cestovateľ a podnikateľ Karol Voltemár (World Bike Travel) a stážisti – bývalé stážistky Alexandra a Miriam, ktoré študujú na UCM v Trnave, zahraničný stážista Jasper z Holandska a v neposlednom rade vy, naši návštevníci.

Dovidenia na budúce!

 

Podujatie “Stážista_stáž istá?” v Bratislave už 2.4.2019

Ak ste nestihli prísť na náš event Stážista_stáž istá v Trnave, radi vás uvidíme tentokrát v BRATISLAVE! 🙂

Nevieš čo robiť po škole? Ako vylepšiť svoje CV o pracovné skúsenosti? Chceš vedieť, prečo si po absolvovaní zahraničnej pracovnej stáže Erasmus+ zaujímavejší pre svojho budúceho zamestnávateľa? To všetko a aj rôzne iné zaujímavé info môžeš zistiť na prednáške už v utorok, 2. apríla v Bratislave!
⬇️⬇️⬇️
Pod jednou strechou nájdeš tím WorkSpace Europe, bývalých stážistov zo Slovenska ale aj zahraničia, HR špecialistu a skúseného cestovateľa a podnikateľa Karola Voltemára (World Bike Travel), ktorý porozpráva aj o tom, ako cestovať a podnikať zároveň.

TERMÍN: 2. apríla 2019
ČAS: 18:00 – 20:00
MIESTO: Impact HUB Bratislava, Hviezdoslavovo nám. 20
VSTUP: ZDARMA

Ak máš záujem zúčastniť sa podujatia, budeme radi ak vyplníš registračný formulár. Registrácia samozrejme nie je záväzná, slúži nám len pre prehľad.
REGISTRÁCIA: https://bit.ly/2WiyIpZ

Príď a zober aj svojich kamošov 🙂
Tešíme sa!
———————————————————————————–
Môžete sa tešiť na našich hostí:

Karol Voltemár – cestovateľ, podnikateľ
Cestoval na bicykli okolo sveta v rokoch 2013 – 2016 / projekt World Bike Travel a navštívil 80 krajín. Na cestách strávil viac ako 6 rokov. Založil online marketingovú agentúru Madviso a e-commernce platformu Midasto. Okrem podnikania, cestovania sa venuje cyklistike a športu.

Sonia Sochová, Talent Acquisition Manager zo spoločnosti Johnson Controls, sa okrem iného dotkne tém ako sa pripraviť na pracovný pohovor, prečo je pre zamestnávateľa atraktívnejší uchádzač, ktorý bol na stáži a ako môžeš svoju stáž Erasmus+ vhodne odprezentovať pred budúcim zamestnávateľom.

STÁŽISTI:
Zahraničný stížista Jasper z Holandska, ktorý študuje vo Fínsku a pracuje na Slovensku ako Junior sales consultant pre start-up.

Bývalé stážistky Alexandra a Miriama, ktoré svoju stáž absolvovali cez Workspace europe 2x.

Fotoreport z podujatia Stážista_stáž istá?

Na stretnutí v Malom Berlíne v Trnave sme sa porozprávali o stážach v zahraničí.

Pod jednou strechou sa zišiel tím WorkSpace Europe, HR špecialistka Miroslava Vantová (EMEA Senior Talent Acquisition Partner Lenovo), Juraj Demovič – kreatívny riaditeľ a jeden zo zakladateľov grafického štúdia PERGAMEN, skúsený cestovateľ a podnikateľ Karol Voltemár (World Bike Travel) a stážisti – bývalá stážistka Kristína, ktorá študuje na UCM v Trnave, zahraničný stážista Jasper z Holandska a v neposlednom rade vy, naši návštevníci.

Ďakujeme vám všetkým za účasť na podujatí.

Tešíme sa z pozitívnej spätnej väzby, a preto sme sa rozhodli, že túto udalosť zorganizujeme čoskoro aj v Bratislave 🙂 Máte sa na čo tešiť!

Marcové semináre na univerzitách, ďakujeme za účasť!

V marci sme pokračovali v našich cestách za vami, študentmi. Navštívili sme Ekonomickú univerzitu v Bratislave a 2-krát Univerzitu Komenského v Bratislave.

Študentom sme porozprávali o absolventských stážach, základných podmienkach, možnostiach, výhodách a skúsenostiach našich stážistov a neposlednom rade sme si pripomenuli deadline na prihlásenie.

Na Ekonomickej univerzite ste nás privítali v hojnom počte, čomu sa veľmi tešíme. Za fotografie ďakujeme pani fotografke z univerzity.

     

     

V rovnakom týždni sa uskutočnil seminár na Univerzite Komenského na Právnickej fakulte, kde nás privítal nádherný výhľad a študenti, budúci absolventi so svojimi otázkami ohľadom stáží.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O týždeň neskôr sme zavítali na Fakultu manažmentu, kde sme mali možnosť stretnúť študentov, budúcich absolventov, jednak z Fakulty manažmentu a jednak z Farmaceutickej fakulty.

 

 

 

 

 

Univerzitám veľmi pekne ďakujeme za pozvanie a študentom za účasť!

Tešíme sa na spoluprácu:-)

Stážista_stáž istá?

Stážista_stáž istá?

Termín: 18.3.2019

Čas: 18:00 – 20:00

Miesto:  Malý Berlín, Štefánikova 4, Trnava

Prednáška/Diskusia

Nevieš čo robiť po škole? Ako vylepšiť svoje CV o pracovné skúsenosti počas štúdia i po ňom? Chceš vedieť, prečo si po absolvovaní zahraničnej pracovnej stáže Erasmus+ zaujímavejší pre svojho budúceho zamestnávateľa? Chceš si zlepšiť jazykové schopnosti? Chceš získať nové kontakty? Poď na stáž!

Pripravujeme stretnutie, na ktorom sa dozvieš všetko potrebné o stážach v zahraničí. Pod jednou strechou nájdeš tím WorkSpace Europe, bývalých stážistov, HR specialistu a ako bonus – skúseného cestovateľa a podnikateľa Karola Voltemára (World Bike Travel), ktorý porozpráva aj o tom, ako cestovať a podnikať zároveň.

Miroslava Vantová – HR specialist – EMEA Senior Talent Acquisition Partner Lenovo

Prostredníctvom rozprávania pani Vantovej zistíte ako sa pripraviť na pracovný pohovor, prečo je pre zamestnávateľa atraktívnejší uchádzač, ktorý bol na stáži a ako môžeš svoju stáž Erasmus+ vhodne odprezentovať pred budúcim zamestnávateľom.

Stážisti:
Zahraničný stážista Jasper z Holandska, ktorý študuje vo Fínsku a pracuje na Slovensku ako Junior sales consultant pre start-up.

Bývalá stážistka Kristína, ktorá študuje na UCM v Trnave a svoju stáž absolvovala cez Workspace europe 2x

Karol Voltemár – cestovateľ, podnikateľ

Cestoval  na bicykli okolo sveta v rokoch 2013 – 2016 / projekt World Bike Travel a navštívil 80 krajín. Na cestách strávil viac ako 6 rokov. Založil online marketingovú agentúru Madviso a e-commernce platformu Midasto. Okrem podnikania, cestovania sa venuje cyklistike a športu.

Veľmi sa tešíme, že podujatia sa zúčastní a svoj pohľad na stáže poskytne aj Juraj Demovič –  kreatívny riaditeľ a jeden zo zakladateľov grafického štúdia PERGAMEN.

Štúdio vizuálnej komunikácie PERGAMEN od roku 1993 navrhuje svojim zákazníkom dizajnérske riešenia, ktoré im pomáhajú napredovať. Buduje značky s posolstvom a existujúcim značkám dodáva novú energiu a životaschopnosť. Štúdio je držiteľom mnohých prestížnych dizajnérskych ocenení, za všetky možno uviesť Red Dot Award.

 

FERBURÁROVÉ TURNÉ PO ŠKOLÁCH

Koncom februára sme vás navštívili na univerzitách vo Zvolene a v Bratislave.

Na Technickej univerzite vo Zvolene sme študentom, budúcim absolventom, porozprávali  základné informácie o absolventskej stáži. Zároveň sa účastníci informačného seminára mali možnosť pýtať na všetko, čo so stážou súvisí, či už je to hľadanie prijímajúcej organizácie, administrácia stáže či výhody absolvovania stáže ako takej.

Na Ekonomickej univerzite v Bratislave sme mali špeciálneho hosťa – zástupkyňu spoločnosti The Internationaler Bund (IB) z Nemecka. Seminár bol venovaný priamo stážam v spoločnosti IB, ktorá je s takmer 14 000 zamestnancami jedným z najväčších poskytovateľom sociálnych služieb, služieb pre mládež a vzdelávacích aktivít v Európe.

Veľmi pekne ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na našu spoluprácu!