Fotoreport z podujatia Stážista_stáž istá?

Na stretnutí v Malom Berlíne v Trnave sme sa porozprávali o stážach v zahraničí.

Pod jednou strechou sa zišiel tím WorkSpace Europe, HR špecialistka Miroslava Vantová (EMEA Senior Talent Acquisition Partner Lenovo), Juraj Demovič – kreatívny riaditeľ a jeden zo zakladateľov grafického štúdia PERGAMEN, skúsený cestovateľ a podnikateľ Karol Voltemár (World Bike Travel) a stážisti – bývalá stážistka Kristína, ktorá študuje na UCM v Trnave, zahraničný stážista Jasper z Holandska a v neposlednom rade vy, naši návštevníci.

Ďakujeme vám všetkým za účasť na podujatí.

Tešíme sa z pozitívnej spätnej väzby, a preto sme sa rozhodli, že túto udalosť zorganizujeme čoskoro aj v Bratislave 🙂 Máte sa na čo tešiť!

Marcové semináre na univerzitách, ďakujeme za účasť!

V marci sme pokračovali v našich cestách za vami, študentmi. Navštívili sme Ekonomickú univerzitu v Bratislave a 2-krát Univerzitu Komenského v Bratislave.

Študentom sme porozprávali o absolventských stážach, základných podmienkach, možnostiach, výhodách a skúsenostiach našich stážistov a neposlednom rade sme si pripomenuli deadline na prihlásenie.

Na Ekonomickej univerzite ste nás privítali v hojnom počte, čomu sa veľmi tešíme. Za fotografie ďakujeme pani fotografke z univerzity.

     

     

V rovnakom týždni sa uskutočnil seminár na Univerzite Komenského na Právnickej fakulte, kde nás privítal nádherný výhľad a študenti, budúci absolventi so svojimi otázkami ohľadom stáží.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O týždeň neskôr sme zavítali na Fakultu manažmentu, kde sme mali možnosť stretnúť študentov, budúcich absolventov, jednak z Fakulty manažmentu a jednak z Farmaceutickej fakulty.

 

 

 

 

 

Univerzitám veľmi pekne ďakujeme za pozvanie a študentom za účasť!

Tešíme sa na spoluprácu:-)

Stážista_stáž istá?

Stážista_stáž istá?

Termín: 18.3.2019

Čas: 18:00 – 20:00

Miesto:  Malý Berlín, Štefánikova 4, Trnava

Prednáška/Diskusia

Nevieš čo robiť po škole? Ako vylepšiť svoje CV o pracovné skúsenosti počas štúdia i po ňom? Chceš vedieť, prečo si po absolvovaní zahraničnej pracovnej stáže Erasmus+ zaujímavejší pre svojho budúceho zamestnávateľa? Chceš si zlepšiť jazykové schopnosti? Chceš získať nové kontakty? Poď na stáž!

Pripravujeme stretnutie, na ktorom sa dozvieš všetko potrebné o stážach v zahraničí. Pod jednou strechou nájdeš tím WorkSpace Europe, bývalých stážistov, HR specialistu a ako bonus – skúseného cestovateľa a podnikateľa Karola Voltemára (World Bike Travel), ktorý porozpráva aj o tom, ako cestovať a podnikať zároveň.

Miroslava Vantová – HR specialist – EMEA Senior Talent Acquisition Partner Lenovo

Prostredníctvom rozprávania pani Vantovej zistíte ako sa pripraviť na pracovný pohovor, prečo je pre zamestnávateľa atraktívnejší uchádzač, ktorý bol na stáži a ako môžeš svoju stáž Erasmus+ vhodne odprezentovať pred budúcim zamestnávateľom.

Stážisti:
Zahraničný stážista Jasper z Holandska, ktorý študuje vo Fínsku a pracuje na Slovensku ako Junior sales consultant pre start-up.

Bývalá stážistka Kristína, ktorá študuje na UCM v Trnave a svoju stáž absolvovala cez Workspace europe 2x

Karol Voltemár – cestovateľ, podnikateľ

Cestoval  na bicykli okolo sveta v rokoch 2013 – 2016 / projekt World Bike Travel a navštívil 80 krajín. Na cestách strávil viac ako 6 rokov. Založil online marketingovú agentúru Madviso a e-commernce platformu Midasto. Okrem podnikania, cestovania sa venuje cyklistike a športu.

Veľmi sa tešíme, že podujatia sa zúčastní a svoj pohľad na stáže poskytne aj Juraj Demovič –  kreatívny riaditeľ a jeden zo zakladateľov grafického štúdia PERGAMEN.

Štúdio vizuálnej komunikácie PERGAMEN od roku 1993 navrhuje svojim zákazníkom dizajnérske riešenia, ktoré im pomáhajú napredovať. Buduje značky s posolstvom a existujúcim značkám dodáva novú energiu a životaschopnosť. Štúdio je držiteľom mnohých prestížnych dizajnérskych ocenení, za všetky možno uviesť Red Dot Award.

 

FERBURÁROVÉ TURNÉ PO ŠKOLÁCH

Koncom februára sme vás navštívili na univerzitách vo Zvolene a v Bratislave.

Na Technickej univerzite vo Zvolene sme študentom, budúcim absolventom, porozprávali  základné informácie o absolventskej stáži. Zároveň sa účastníci informačného seminára mali možnosť pýtať na všetko, čo so stážou súvisí, či už je to hľadanie prijímajúcej organizácie, administrácia stáže či výhody absolvovania stáže ako takej.

Na Ekonomickej univerzite v Bratislave sme mali špeciálneho hosťa – zástupkyňu spoločnosti The Internationaler Bund (IB) z Nemecka. Seminár bol venovaný priamo stážam v spoločnosti IB, ktorá je s takmer 14 000 zamestnancami jedným z najväčších poskytovateľom sociálnych služieb, služieb pre mládež a vzdelávacích aktivít v Európe.

Veľmi pekne ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na našu spoluprácu!

Vytvorili sme pre vás špeciálny hastag: #mojastaz

 

Pre všetkých našich terajších, budúcich ale aj bývalých stážistov máme NOVINKU! 👍 Vytvorili sme pre vás špeciálny hastag #️⃣MOJASTAZ.
Budeme radi, ak svoje fotky alebo aj videá zo stáže označíte #mojastaz. Radi vám hodíme like a pozrienme sa, ako sa vám na stáži darí alebo darilo. 😉 Ak už fotky zo stáže na svojom instagrame máte, môžete ich označiť aj spätne. 😊

 

December sme začali na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Ďakujeme vám za účasť.

V prvý decembrový pracovný deň sme zavítali na Ekonomickú univerzitu v Bratislave.

Študentom, budúcim absolventom, sme porozprávali základné informácie o absolventskej stáži. Zároveň sa účastníci informačného seminára mali možnosť pýtať na všetko, čo so stážou súvisí, či už je to hľadanie prijímajúcej organizácie, administrácia stáže či výhody absolvovania stáže ako takej.

 

 

 

 

 

Veľmi nás potešil záujem budúcich absolventov ako aj ich trefné otázky či pripomienky. Ďakujeme univerzite za pozvanie a tešíme sa na spoluprácu s vami, milí študenti.

 

Jesenné turné v Košiciach pokračuje.

Naše jesenné turné v Košiciach pokračovalo na pôde Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. 22.11.2018 sme sa zúčastnili stretnutia s názvom „VÝZVA ERASMUS+ 2019-20“.

Podujatie bolo určené pre všetkých študentov univerzity, pričom program bol tomu veľmi vhodne prispôsobený. Študenti sa tak mali možnosť dozvedieť o programe Erasmus+ z viacerých aspektov. Podujatie obsiahlo všetky druhy mobilít – štúdium, stáž a absolventská stáž.

Záver stretnutia patril riaditeľke Erasmus Student Network Slovakia Košice, ktorá nám všetkým porozprávala, čo všetko táto sieť pre Erasmus študentov robí a pozvala nás, aby sme sa pridali.

Univerzite ďakujeme veľmi pekne za pozvanie a vám ďakujeme za účasť.

Dovidenia pri vybavovaní absolventskej stáže.

Jesenné semináre pre absolventov sme začali v Košiciach

Aj tento rok sa chystáme navštíviť budúcich absolventov na školách už počas zimného semestra, aby sme im predstavili možnosti absolventských stáží.

V stredu sme preto navštívili Vysokú školu bezpečnostného manažérstva v Košiciach, kde ako minulý rok, tak aj teraz, pripravili pre študentov Erasmus informačný deň.

 

Po úvodnom stretnutí a odovzdaní pamätnej medaile z rúk Prezidenta VŠBM prof. Mariána Mesároša, sme sa presunuli do Auly Milana Čiča, kde najprv predstavila program študentských mobilít Erasmus koordinátorka Ing. Jozefína Drotárová, PhD.

Po predstavení Erasmus+ absolventských stáží sa ešte predstavila zástupkyňa spoločnosti M2C, ktorá v Prahe často ponúka stáže práve študentom VŠBM.