December sme začali na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Ďakujeme vám za účasť.

V prvý decembrový pracovný deň sme zavítali na Ekonomickú univerzitu v Bratislave.

Študentom, budúcim absolventom, sme porozprávali základné informácie o absolventskej stáži. Zároveň sa účastníci informačného seminára mali možnosť pýtať na všetko, čo so stážou súvisí, či už je to hľadanie prijímajúcej organizácie, administrácia stáže či výhody absolvovania stáže ako takej.

 

 

 

 

 

Veľmi nás potešil záujem budúcich absolventov ako aj ich trefné otázky či pripomienky. Ďakujeme univerzite za pozvanie a tešíme sa na spoluprácu s vami, milí študenti.

 

Jesenné turné v Košiciach pokračuje.

Naše jesenné turné v Košiciach pokračovalo na pôde Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. 22.11.2018 sme sa zúčastnili stretnutia s názvom „VÝZVA ERASMUS+ 2019-20“.

Podujatie bolo určené pre všetkých študentov univerzity, pričom program bol tomu veľmi vhodne prispôsobený. Študenti sa tak mali možnosť dozvedieť o programe Erasmus+ z viacerých aspektov. Podujatie obsiahlo všetky druhy mobilít – štúdium, stáž a absolventská stáž.

Záver stretnutia patril riaditeľke Erasmus Student Network Slovakia Košice, ktorá nám všetkým porozprávala, čo všetko táto sieť pre Erasmus študentov robí a pozvala nás, aby sme sa pridali.

Univerzite ďakujeme veľmi pekne za pozvanie a vám ďakujeme za účasť.

Dovidenia pri vybavovaní absolventskej stáže.

Jesenné semináre pre absolventov sme začali v Košiciach

Aj tento rok sa chystáme navštíviť budúcich absolventov na školách už počas zimného semestra, aby sme im predstavili možnosti absolventských stáží.

V stredu sme preto navštívili Vysokú školu bezpečnostného manažérstva v Košiciach, kde ako minulý rok, tak aj teraz, pripravili pre študentov Erasmus informačný deň.

 

Po úvodnom stretnutí a odovzdaní pamätnej medaile z rúk Prezidenta VŠBM prof. Mariána Mesároša, sme sa presunuli do Auly Milana Čiča, kde najprv predstavila program študentských mobilít Erasmus koordinátorka Ing. Jozefína Drotárová, PhD.

Po predstavení Erasmus+ absolventských stáží sa ešte predstavila zástupkyňa spoločnosti M2C, ktorá v Prahe často ponúka stáže práve študentom VŠBM.

 

Chceš sa prihovárať ako študent študentovi? Hľadáme dvojitého agenta

Vo WorkSpace Europe sa pripravujeme na oslovenie budúcich absolventov a počas našej jesennej kampane by sme radi v tíme videli niekoho zo študentských radov.

Ak rád píšeš a si študent, tak spĺňaš základné požiadavky. Nemusíš byť ani študentom žurnalistiky, alebo mediálky pokiaľ máš príjemný písomný prejav, ktorý tvojich rovesníkov zaujme.

Úlohou nášho “dvojitého agenta” bude najmä prepojiť náš svet pracujúcich s tým študentským – samozrejme za odmenu.

Ak máš záujem o takúto brigádu popri škole, tak sa nám ozvi čím skôr s ukážkou nejakého tvojho textu.

Pre inšpiráciu si pozri našu stránku stazista.sk. Napíš nám na kontaktný mejl info>@<workspaceeurope.sk (bez ><), tešíme sa na teba! 🙂

 

 

 

Nová databáza

Pripravujeme pre vás novú databázu stáží.

Viac informácií už čoskoro.

Ďakujeme za trpezlivosť.