POZOR ZMENA!

Pre tohtoročných absolventov máme zmenu. A pozitívnu. Namiesto 3 mesiacov na stáži Ti zafinancujeme 4. Super nie? 🙂 Tak neváhaj, a začni si hľadať prácu svojich snov, k ostatnému Ti dopomôžeme my.

Ak máš otázky, tak píš na info@workspaceeurope.sk.

 

 

International Erasmus+ days na Univerzite Komenského

Dňa 25. apríla 2018 sa na pôde Univerzity Komenského v Bratislave uskutočnilo podujatie International and Erasmus+ Day a WorkSpace Europe tam samozrejme nemohlo chýbať. Podujatie bolo určené pre všetkých záujemcov o štúdium v zahraničí a počas celého trvania mali študenti možnosť hlasovať za najlepšiu fotku vo fotografickej súťaži Erasmus+ študentov tému “Capture your best Erasmus+ moment”.

Okrem zaujímavých prednášok sa študenti mohli zastaviť vo foajé univerzity, prezrieť si informačné stánky rôznych krajín a nechať sa inšpirovať pri výbere krajiny svojho študijného pobytu.

Ďakujeme všetkým študentom, čo sa pri nás pristavili a tešíme sa na ďalšie stretnutia 🙂

Poveľkonočná návšteva na VŠEMVS

Krátko po Veľkej noci sme boli navštíviť tohtoročných absolventov na Vysokej škole ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave. Privítal nás sympatický moderný priestor v Petržalke. Veľmi sa nám páčilo, že každý absolvent má na škole zvečnený svoj podpis. Jedná sa o akési podpisové tablo zarámované a umiestnené na stenách univerzity.

Študentom sme v spolupráci s koordinátorom pre ERASMUS+ Ing. Mariánom Kováčom predstavili absolventskú stáž. Konkrétne, spôsob ako sa prihlásiť, podmienky a možnosti stáže. V prezentácii sme sa zamerali najmä na relevantné stáže z oblasti marketingu, ekonómie či podnikania.

 

Ďakujeme za pozvanie a tešíme sa na spoluprácu.

Už vieš čo budeš robiť po škole?

Na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici sme 15. marca zorganizovali informačné stretnutie pre študentov zamerané na možnosti Erasmu v rámci školy aj po škole.

Študenti majú vďaka Erasmu možnosť vycestovať v rámci jedného stupňa štúdia hneď trikrát – na štúdium, stáž počas školy a absolvenstkú stáž. Okrem toho sme hovorili aj s príchodzou študentkou z Grécka, ktorá svojim spolužiakom predstavila celý proces, ktorý ich čaká ak sa pre stáž rozhodnú.

Okrem toho sme mohli medzi sebou privítať aj Barboru Ruščin z Deuthche Telecomu, ktorý je v Košiciach jedným z najväčších zamastnávateľov. V rozhovore sa jej študenti mohli pýtať na to ako im stáž pomôže sa po škole zamestnať, aké výhody má cestovanie a rozvíjanie svojich zručností aj mimo akademickú pôdu.

Ak ste sa nemohli zúčastniť, tu sú najdôležitejšie pozatky, o ktorých by ste mali vedieť:

  • Ak máte záujem o Erasmus štúdium v zahraničí, kontaktujte Erasmus koordinátora na vašej škole, ktorý vám priblíži vaše možnosti.
  • Na stáž môžete vycestovať počas štúdia aj po ňom.
  • Máte viacero možností ako si nájsť stáž: oslovíte organizáciu, alebo firmu, ktorá vás zaujíma najviac a predstavíte im program Erasmus, alebo využijete niektorý z portálov, kde si môžete nájsť už ponúkané stáže (npr. erasmusintern.org, na našej stránke v sekcii stáže, a pod.)
  • Ak na vašej škole študuje zahraničný študent cez Erasmus neváhajte sa mu ozvať ako prvý a získať potrebné informácie z prvej ruky.
  • Zamestnávatelia sa pozerajú na absolventov ústretovejšie ak vidia, že boli počas štúdia aktívni a využili Erasmus.
  • Ak budete v budúcnosti oslovovať zamestnávateľa, tak nezabudnite, že každý životopis by ste mali upraviť podľa pracovnej ponuky, na ktorú sa hlásite (a nikoho nezaujíma na akú základnú školu ste chodili ;))
  • Každá relevantná skúsenosť v tvojom CV ti môže len pomôcť.

 

Ak by ste mali záujem zúčastniť sa na ďalšom stretnutí so zaujímavým hosťom v Košiciach už v apríli, tak sledujte našu stránku a sociálne siete 🙂

 

 

Jarné miniturné po školách

V polovici marca sme sa spolu s predzvesťou jari (a blížiacim sa termínom uzávierky prihlášok) vybrali navštíviť Technickú univerzitu vo Zvolene a Trenčiansku univerzitu Alexandra Dubčeka v Trenčíne.

Vo Zvolene nás privítal sympatický, s citom pre ekológiu a environmentalistiku upravený, areál školy. Budúcim absolventom sme predstavili možnosti, podmienky a výhody, ktoré prináša absolventská stáž. Recipročne nám bola predstavená novinka na rektoráte – zbrusu nový drevený vermikompostér. My sme sa podozvedali o novinkách v recyklovaní odpadu a študenti zase o novinkách v oblasti stáží.

 

 

 

 

 

V Trenčíne sme sa so študentmi i ich profesormi stretli v Študentskom centre. O možnostiach ako, kam a za akých podmienok vycestovať na stáž, sme sa porozprávali pri kúsku pizze. Keď sa spolu s pizzou minuli i posledné zvedavé otázky, vyrazili sme naspäť do našej centrály v Bratislave.

 

 

 

 

 

Všetkým študentom a školám ďakujeme za inšpiratívne dni a tešíme sa na vaše prihlášky, otázky a podnety.

Prvé dojmy stážistu…čítajte na našom blogu

Chystáte sa na stáž či nad tým uvažujete? Rozmýšľate, čo asi budete prežívať v prvých dňoch po príchode? Zaujíma vás ako sa budete cítiť, čo bude pre vás nové či prekvapivé? Plánujete si, ako sa budete zoznamovať s novým prostredím?

Tak potom máme pre vás prvé dojmy od našich stážistov, ktorí na stáž vyrazili začiatkom roku 2018.

http://stazista.sk/prve-dojmy-stazistu/