Už vieš čo budeš robiť po škole?

Na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici sme 15. marca zorganizovali informačné stretnutie pre študentov zamerané na možnosti Erasmu v rámci školy aj po škole.

Študenti majú vďaka Erasmu možnosť vycestovať v rámci jedného stupňa štúdia hneď trikrát – na štúdium, stáž počas školy a absolvenstkú stáž. Okrem toho sme hovorili aj s príchodzou študentkou z Grécka, ktorá svojim spolužiakom predstavila celý proces, ktorý ich čaká ak sa pre stáž rozhodnú.

Okrem toho sme mohli medzi sebou privítať aj Barboru Ruščin z Deuthche Telecomu, ktorý je v Košiciach jedným z najväčších zamastnávateľov. V rozhovore sa jej študenti mohli pýtať na to ako im stáž pomôže sa po škole zamestnať, aké výhody má cestovanie a rozvíjanie svojich zručností aj mimo akademickú pôdu.

Ak ste sa nemohli zúčastniť, tu sú najdôležitejšie pozatky, o ktorých by ste mali vedieť:

  • Ak máte záujem o Erasmus štúdium v zahraničí, kontaktujte Erasmus koordinátora na vašej škole, ktorý vám priblíži vaše možnosti.
  • Na stáž môžete vycestovať počas štúdia aj po ňom.
  • Máte viacero možností ako si nájsť stáž: oslovíte organizáciu, alebo firmu, ktorá vás zaujíma najviac a predstavíte im program Erasmus, alebo využijete niektorý z portálov, kde si môžete nájsť už ponúkané stáže (npr. erasmusintern.org, na našej stránke v sekcii stáže, a pod.)
  • Ak na vašej škole študuje zahraničný študent cez Erasmus neváhajte sa mu ozvať ako prvý a získať potrebné informácie z prvej ruky.
  • Zamestnávatelia sa pozerajú na absolventov ústretovejšie ak vidia, že boli počas štúdia aktívni a využili Erasmus.
  • Ak budete v budúcnosti oslovovať zamestnávateľa, tak nezabudnite, že každý životopis by ste mali upraviť podľa pracovnej ponuky, na ktorú sa hlásite (a nikoho nezaujíma na akú základnú školu ste chodili ;))
  • Každá relevantná skúsenosť v tvojom CV ti môže len pomôcť.

 

Ak by ste mali záujem zúčastniť sa na ďalšom stretnutí so zaujímavým hosťom v Košiciach už v apríli, tak sledujte našu stránku a sociálne siete 🙂