Poď s nami na Erasmus+ absolventskú stáž do UK

Vážení absolventi škôl WSE konzorcia, pripravili sme pre vás pilotný projekt, v rámci ktorého môžete konečne opäť vycestovať na stáže aj do UK. Avšak kvôli Brexitu sa podmienky, náklady aj proces vybavovania oproti stážam v rámci EÚ trochu líšia. Aby sme mohli pre vás mobility do UK v rámci nových pravidiel zrealizovať, do celého procesu je zapojených viacero partnerov, a preto sú podmienky týchto mobilít limitované. Myslíme si však, že sme pre vás pripravili veľmi atraktívnu ponuku:

Continue reading “Poď s nami na Erasmus+ absolventskú stáž do UK”

Podcast Erasmus+ Absolventské stáže

Drahí budúci absolventi a stážisti!

Prichystali sme si pre Vás zaujímavú novinku! Vypočujte si náš najnovší podcast o stážach, kde sa dozviete užitočné informácie napríklad o administratívnom procese spojeného s vybavovaním stáže.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na mailovú adresu info@workspaceeurope.sk alebo telefonicky na +421948222021.

Webinár pre Univerzitu sv. Cyrila a Metoda v Trnave_12.4.2022

Milí študenti a aj  budúci absolventi, 
aj tento rok sme si pre vás pripravili webinár venovaný pracovným stážam Erasmus+. Počas webináru vám porozprávame všetky informácie o pracovných stážach, ako si stáž hľadať aj ako vybaviť všetko potrebné. Budeme sa samozrejme tešiť na vaše otázky, takže si ich na nás
pokojne pripravte.

Stretneme sa online 12.4.2021 o 16:00 hod.

Ak máte záujem zúčastniť sa webinára, vyplňte prosím registračný formulár nižšie. Na základe registrácie vám niekoľko dní vopred pošleme link na webinár

Registračný formulár

Webinár je určený pre všetkých študentov a aj končiacich študentov bakalárskeho, magisterského ako aj doktorandského štúdia. Zúčastniť sa môžu všetci z vás – tí, čo ste na stáž už prihlásili aj tí, čo ste ešte našu prihlášku nevypĺňali. Prihlásiť sa môžete do 30.4.2022.

Prihlasovanie na stáž

Veríme, že sa 12.4.2022 dozviete všetko potrebné a rozhodnete sa využiť možnosť ísť na Erasmus+ pracovnú stáž, ktorá je vždy veľmi oceňovaná zamestnávateľmi a podľa našich bývalých stážistov, vám môže pomôcť pri hľadaní dobrého zamestnania v budúcnosti.

Webinár pre Ekonomickú univerzitu v Bratislave_6.4.2022

Milí študenti, budúci absolventi, 
aj tento rok sme si pre vás pripravili webinár venovaný absolventským stážam Erasmus+. Počas webináru vám porozprávame všetky informácie o pracovných stážach, ako si stáž hľadať aj ako vybaviť všetko potrebné. Budeme sa samozrejme tešiť na vaše otázky, takže si ich na nás
pokojne pripravte.

Stretneme sa online 6.4.2021 o 16:00 hod.

Ak máte záujem zúčastniť sa webinára, vyplňte prosím registračný formulár nižšie. Na základe registrácie vám niekoľko dní vopred pošleme link na webinár

Registračný formulár

Webinár je určený pre všetkých končiacich študentov bakalárskeho, inžinierskeho ako aj doktorandského štúdia. Zúčastniť sa môžu všetci z vás – tí, čo ste na stáž už prihlásili aj tí, čo ste ešte našu prihlášku nevypĺňali. Prihlásiť sa môžete do 30.4.2022.

Prihlasovanie na stáž

Veríme, že sa 6.4.2022 dozviete všetko potrebné a rozhodnete sa využiť možnosť ísť na Erasmus+ absolventskú stáž, ktorá je vždy veľmi oceňovaná zamestnávateľmi a podľa našich bývalých stážistov, vám môže pomôcť pri hľadaní dobrého zamestnania v budúcnosti.

Séria webinárov: Absolventské stáže Erasmus+

Milí študenti, budúci absolventi,

aj tento rok sme si pre vás pripravili sériu webinárov venovaných absolventským stážam Erasmus+. Počas webináru vám porozprávame všetky informácie o pracovných stážach, ako si stáž hľadať aj ako vybaviť všetko potrebné. Budeme sa samozrejme tešiť na vaše otázky, takže si ich na nás pokojne pripravte.

Jeden zo série webinárov je určený pre študentov Univerzity Komenského v Bratislave. Stretneme sa online 7.4.2022 o 16:00 hod.

Ak máte záujem zúčastniť sa webinára, vyplňte prosím registračný formulár nižšie. Na základe registrácie vám niekoľko dní vopred pošleme link na webinár

Registračný formulár

Webinár je určený pre všetkých končiacich študentov bakalárskeho, magisterského ako aj doktorandského štúdia. Zúčastniť sa môžu všetci z vás – tí, čo ste na stáž už prihlásili aj tí, čo ste ešte našu prihlášku nevypĺňali. Prihlásiť sa môžete do 30.4.2022.

Prihlasovanie na stáž

Veríme, že sa 7.4.2022 dozviete všetko potrebné a rozhodnete sa využiť možnosť ísť na Erasmus+ absolventskú stáž, ktorá je vždy veľmi oceňovaná zamestnávateľmi a podľa našich bývalých stážistov, vám môže pomôcť pri hľadaní dobrého zamestnania v budúcnosti.

Zmena času telefonických konzultácií

Milí/é stážisti/tky a budúci/e stážisti/tky, zmenili sme pre vás čas telefonických konzultácií. Na tel. čísle +421 948 222021  nás teraz zastihnete každý pracovný deň od 14:00 do 16:00.

Ďakujeme za porozumenie 🙂

Prihlasovanie je OTVORENÉ!

Pridajte sa k naším spokojným stážistom a využite možnosť prihlásiť sa na stáž už teraz. Prihlasovanie pre ročník absolventov 2021/2022 je OTVORENÉ!

.

Interkultúrna príprava pre Erasmus+ stážistov

Pre mnohých z vás bude Erasmus+ mobilita v zahraničí vaším prvým pobytom v inej krajine a unikátnou príležitosťou spoznať inú časť sveta z vlastnej skúsenosti. Porozumenie kultúrnych odlišností, interakcia a život s ľuďmi v iných kultúrach je dôležitou súčasťou skúseností v zahraničí a v súčasnosti takmer nevyhnutným predpokladom pre vašu úspešnú kariéru v zahraničí alebo na Slovensku.

Preto sme pre vás spolu s tímom ERAPO poistenia pre Erasmus+ mobility pripravili projekt kultúrnej prípravy, ktorý vám pomôže pripraviť sa na osobitosti tej ktorej krajiny. Ich poznanie vám otvorí dvere k rýchlemu a hladkému začleneniu sa do nového tímu v práci ale aj do bežného života v zahraničnej krajine, ktorá sa stane na niekoľko mesiacov vaším novým domovom.

Začiatky v novej krajine môžu byť náročné. Ak budete pripravení, všetko vám pôjde ľahšie.

Projekt interkultúrnej prípravy spúšťame s krajinami EÚ. Postupne sa budú pridávať aj krajiny mimo európskeho priestoru, kde je možné vycestovať na Erasmus+ mobilitu.

Na stránke projektu https://www.erapo.sk/interkulturna-priprava-pre-erasmus-studentov nájdete pre každú krajinu nasledovné informácie:

  • kultúrne osobitosti a rady od profesionálneho kouča medzikultúrnej komunikácie Dr. Evy Gáboríkovej, ktorej touto cestou úprimne ďakujeme za spoluprácu
  • kultúrne osobitosti zo skúseností Erasmákov, ktorí v danej krajine žili ako aj praktické tipy a rady pre rôzne mestá, ktoré vám pomôžu sa lepšie zorientovať prípadne ušetriť. Ide o stručné, autentické postrehy, ktoré neustále dopĺňame, ako nám ich Erasmáci posielajú.

Prajeme Vám príjemné, poučné ale aj zábavné čítanie!