Vitaj rok 2021!

Veríme, že ste nový rok 2021 začali v rovnako dobrej nálade akú má na fotografii naša stážistka právnička Tatiana a jej holandskí kolegovia.

My sme pre vás opäť plne k dispozícii, vzhľadom na opatrenia však momentálne len telefonicky alebo online: +421 948 222021, info@workspaceeurope.sk.

Vianočné prázdniny

Milý naši stážisti a budúci stážisti, v tomto predvianočnom období sme vám k dispozícii do piatka 18.12.2020.

Od 21.12.2020 do 3.1.2021 sviatkujeme 🙂

V urgentnom prípade píšte prosím na e-mail: emergency@workspaceeurope.sk

Hlasovanie v súťaži “Tvár Erasmus+”spustené

Už ste o tom počuli? Od 2.11.2020 je spustená súťaž „Tvár Erasmus+“. Cieľom súťaže je podporiť a vyjadriť uznanie realizátorom projektov Erasmus+.

Veľmi nás teší, že v kategórii vysokoškolské vzdelávanie bol nominovaný aj zakladateľ WorkSpace Europe Ing. Karol Ovesný. Ak ste spokojní s našou prácou a radi by ste ju ocenili aj takýmto spôsobom, budeme veľmi radi, ak si nájdete čas a zahlasujete za Karola. Podporíte tak aj náš rozvoj a fungovanie do budúcna.

Hlasovanie je otvorené do 30.11.2020 (12:00 hod) na nasledovnom linku: www.erasmusplus.sk/tvar

Ďakujeme, tím WorkSpace Europe

Webinár_Graduation: What’s Next?

Radi by ste sa dozvedeli viac o tom, ako si vybrať správne zamestnanie, ako oň požiadať a ako byť úspešným uchádzačom vo výberovom konaní?
Potom sa určite zúčastnite interaktívneho webináru Graduation: What’s Next?, ktorý si pre vás pripravil náš partner Johnson Controls – Bratislava Business Centres.

Webinár sa koná vo štvrtok 9.7.2020 o 12:00 hod.

Registračný formulár nájdete na: https://jci.avature.net/bbcgrads?jobId=4767

Posledný zo série webinárov o absolventských stážach_23.6.2020

Milí študenti, budúci absolventi,
keďže sa nemôžeme stretnúť osobne, pripravili sme si pre vás, niekoľko webinárov o absolventských stážach Erasmus+. 23.6.2020 sa uskutoční posledný zo série webinárov a určený je pre študentov nasledovných univerzít:

TECHNICKEJ UNIVERZITY VO ZVOLENE
TRENČIANSKEJ UNIVERZITY ALEXANDRA DUBČEKA V TRENČÍNE
VETERINÁRNEHO LEKÁRSTVA A FARMÁCIE V KOŠICIACH
VYSOKEJ ŠKOLY VÝTVARNÝCH UMENÍ V BRATISLAVE
VYSOKEJ ŠKOLY MANAŽMENTU – CITY UNIVERSITY (TRENČÍN/BRATISLAVA)
VYSOKEJ ŠKOLY EKONÓMIE A MANAŽMENTU VEREJNEJ SPRÁVY V BRATISLAVE
VYSOKEJ ŠKOLY MEDZINÁRODNÉHO PODNIKANIA ISM SLOVAKIA V PREŠOVE
VYSOKEJ ŠKOLY BEZPEČNOSTNÉHO MANAŽÉRSTVA V KOŠICIACH
VYSOKEJ ŠKOLY DTI

Počas webináru vám porozprávame všetky informácie o pracovných stážach, ako si stáž hľadať aj ako vybaviť všetko potrebné. Budeme sa samozrejme tešiť na vaše otázky, takže si ich na nás pokojne pripravte.

Stretneme sa online 23.6.2020 o 17:00 hod.
Ak máte záujem zúčastniť sa webinára, vyplňte prosím registračný formulár nižšie. Na základe registrácie vám niekoľko dní vopred pošleme link na webinár:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeMjr1iAi9pOrWf6dw15inmGr3PqKZqyxDNdNVJf-kVWxHYfQ/viewform

Webinár je určený pre všetkých končiacich študentov bakalárskeho, magisterského ako aj doktorandského štúdia. Ak nie ste študentom končiacich ročníkov a uvažujte nad stážou do budúcna, pokojne sa webináru zúčastnite.

Tešíme sa na Vás!

Nové mobility Erasmus+ povolené od 10.6.2020

Milí študenti,

máme pre vás dobrú správu. Vycestovanie za účelom mobilít Erasmus+ je od 10.6.2020 povolené.

Dňa 10. 6. 2020 vstupuje do platnosti Opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia (OLP/4739/2020). Predmetné opatrenie zahŕňa zoznam krajín tzv. „bezpečných krajín“, do ktorých sa dá cestovať bez obmedzenia, ako aj usmernenia, ako treba postupovať pri návrate z iných krajín.

http://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/Opatrenie_UVZSR_domaca_izolacia_zrusenie_statnej_karateny_09062020.pdf

Zoznam tzv. „bezpečných krajín“, kde môžete v rámci Erasmus+ stáže vycestovať:

Bulharská republika, Cyperská republika, Česká republika, Dánske kráľovstvo, Estónska republika, Fínska republika, Grécka republika, Chorvátska republika, Island, Lichtenštajnské kniežatstvo, Litovská republika, Lotyšská republika, Maďarsko, Maltská republika, Nemecká spolková republika, Nórske kráľovstvo, Rakúska republika, Slovinská republika, Poľsko ( V prípade Poľska však treba zvážiť cestu do Sliezskeho regiónu, kde je vysoký výskyt ochorenia COVID-19.

Erasmus+ mobilitu je možné uskutočniť aj v krajinách, ktoré nie sú medzi tzv.”bezpečnými”, odporúčané je vycestovať do tzv. “bezpečných krajín”.

Zároveň Vás upozorňujeme na pretrvávajúcu nevyhnutnosť sledovať aktuálny vývoj situácie:

  • vývoj epidemiologickej situácie na stránkach Úradu verejného zdravotníctva SR (http://www.uvzsr.sk/), vrátane aktualizácie zoznamu „bezpečných krajín“;
  • obmedzenia na hraniciach a podmienky vstupu do krajín na stránkach Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (https://www.mzv.sk/cestovanie-a-konzularne-info);
  • naďalej dodržiavať odporúčané bezpečnostné a hygienické opatrenia.

Ďalší zo série webinárov_pre študentov Univerzity sv. Cyrila a Metoda_18.6.2020

Milí študenti, budúci absolventi, 

keďže sa nemôžeme stretnúť osobne, pripravili sme si pre vás ďalší zo série
webinárov venovaných absolventským a študentským stážam Erasmus+.

Tentokrát je webinár určený pre študentov Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Webináre budú postupne pribúdať pre jednotlivé univerzity. Pre aktuálne informácie sledujte našu stránku a sociálne siete.

Počas webináru vám porozprávame všetky informácie o pracovných stážach, ako si stáž hľadať aj ako vybaviť všetko potrebné. Budeme sa samozrejme tešiť na vaše otázky, takže si ich na nás pokojne pripravte.

Študenti Univerzity sv. Cyrila a Metoda sa už môžu prihlasovať na webinár. Bližšie informácie ako aj registračný formulár nájdete na sekcii vašej univerzity: https://www.workspaceeurope.sk/studenti/clenske-skoly/univerzita-sv-cyrila-a-metoda-v-trnave/#more-15

Ďalší zo série webinárov_pre študentov Univerzity Komenského_17.6.2020

Milí študenti, budúci absolventi,

keďže sa nemôžeme stretnúť osobne, pripravili sme si pre vás ďalší zo série webinárov venovaných absolventským stážam Erasmus+.

Tentokrát je webinár určený pre študentov Univerzity Komenského v Bratislave. Webináre budú postupne pribúdať pre jednotlivé univerzity Pre aktuálne informácie sledujte našu stránku a sociálne siete.

Počas webináru vám porozprávame všetky informácie o pracovných stážach, ako si stáž hľadať aj ako vybaviť všetko potrebné. Budeme sa samozrejme tešiť na vaše otázky, takže si ich na nás pokojne pripravte.

Študenti Univerzity Komenského v Bratislave sa už môžu prihlasovať na webinár. Bližšie informácie ako aj registračný formulár nájdete na sekcii vašej univerzity: https://www.workspaceeurope.sk/studenti/clenske-skoly/univerzita-komenskeho-v-bratislave/#more-13