Naše jesenné turné je pre nás plné inšpirácie

Pre študentov je jeseň obdobím nových výziev a príležitostí. Práve preto teraz chodíme po školách, a informujeme študentov o možnosti ich ďalšieho profesijného rastu po skončení štúdia.

Na Slovensku máme niekoľko partnerských škôl a vždy sme radi keď na ne zavítame. Na seminároch sa preto snažíme povedať všetko, čo by naše publikum mohlo o absolventských stážach zaujímať. Odmenou za to sú nám zvedaví študenti, ktorí sa aktívne zapájajú a pýtajú na ďalší postup.

Naše jesenné turné už trvá niekoľko týždňov. Začali sme v Košiciach, kde nás privítali za dva dni na troch školách. Boli to tunajšie pobočky Ekonomickej univerzity v BA, Stredoeurópskej vysokej školy v Skalici a Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie.

Tieto stretnutia nám prinášajú veľa pozitívnej energie, pretože máme možnosť stretnúť sa s mladými ľuďmi, ktorí majú chuť na sebe pracovať a nastúpiť na trh práce s čo možno najlepším životopisom. Hneď ďalší týždeň sme sa ešte opätovne vidali na Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Tu sa k nám pripojil aj stážista Josh, ktorý je od septembra členom tímu WorkSpace Europe a porozprával o takejto skúsenosti z prvej ruky.

V predposledný novembrový týždeň sme navštívili ďalšie 4 školy (a štyri mestá), kde sme mali príležitosť informovať o možnostiach stáže po škole cez program Erasmus+. Za prijatie ďakujeme TU vo Zvolene, UTB v Zlíne, UCM v Trnave a aj VŠBM v Košiciach. V Košiciach sme sa dokonca stretli aj so zástupcami firmy, ktorá ponúka stážistom nielen mentoring či školenia, ale snaží sa im pomôcť aj príspevkom na stravu či cestovanie.

Po niekoľkých rokoch pôsobenia už poznáme veľa úspešných stážistov. Aby sme mali v budúcnosti príležitosť spoznať ďalších, tak s našim jesenným turné ešte stále nekončíme. Naša motivácia rastie každou položenou otázkou a každým novým kontaktom. Už teraz sa preto tešíme na budúci týždeň, kedy nás čakajú 4 dni na najstaršej a najväčšej slovenskej univerzite – Univerzite Komenského. Termíny a miesta nájdeš tu.